تاریخچه کمپانی هواوی از دوره تاسیس تا هم اکنون

تاریخچه کمپانی هواوی از دوره تاسیس تا در حال حاضر
وقتی مایکروسافت هم نتوانست
پروسه رشد و حفظ یوزرها سیستم‌عامل‌های گوشی و طبیعتا گوشی‌هایی که این سیستم‌عامل‌ها را دارند از چیزی به نام فیدبک مثبت تبعیت مینماید .

به این مضمون‌ که هر چه فروش گوشی‌های دارنده یک سیستم‌عامل خاص عمده باشد , توسعه‌دهنده‌های بیشتری برای آن سیستم‌عامل اپلیکیشن ساخت خواهند کرد . در فیض تعداد اپلیکیشن‌های آن ارتقاء خواهد یافت .

هرچه نیز تعداد اپلیکیشن‌ها افزایش یابد , طبیعتا تعداد افرادی که به‌سوی این سیستم‌عامل کشیده می گردند عمده می‌شود .

این یک سیستم با فیدبک مثبت هست . ارتقا یکی این دو متغیر یعنی «تعداد اپلیکیشن‌ها» و «فروش گوشی» روی همدیگر تاثیر مثبت می گذارد .

ایجاد یک سیستم‌عامل جدید برای یک کمپانی وسیع کار رنج نمی باشد اما تبدیل آن به رقیبی برای سیستم‌عامل‌های جانور زیاد مشقت بار و مستلزم و پول و تلاش فراوانی است .

هواوی
مثلا هنگامی‌که مایکروسافت همت کرد سیستم‌عامل ویندوز فون خود را پرورش دهد , به توسعه‌دهندگان نرم افزار پول پرداخت میکرد که اپلیکیشن خود را برای ویندوز فون هم بنویسند .

ولی در نهایت به جهت عدم‌استقبال یوزرها و مشکل‌ها ویندوز فون , مایکروسافت این پروژه را متوقف کرد . در دنیایی که در آن غولی مثل مایکروسافت نتواند از عهده این کار بر‌آید , بعید است که هواوی بتواند .

هواوی هم در‌صورتی‌که بخواهد سیستم‌عامل خود را گسترش دهد ناچار است چنین کاری بکند . تا به امروز هواوی هیچ عاملی برای چنین کاری نداشته است ; چون اندروید یک سیستم‌عامل کدباز است که هواوی آن را در گوشی‌های خویش با یه خرده تغییرات استعمال می‌کرد .

از آن‌سو نیز گوگل سرویس ها و به‌روزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری اندروید را تامین میکرد و مهم‌تر از آن یک دکان نرم افزار یعنی دکان پلی را داشت که به تمام گوشی‌های اندرویدی سرویس ها ارائه می‌داد .

اندروید اکوسیستمی بود که هواوی و بقیه شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی در آن می‌توانستند حرفی برای گفتن داشته باشند . ولی امر دونالد ترامپ به تحریم هواوی سبب می گردد که در فیض گوگل دیگر خدماتی به گوشی‌های اندرویدی تشکیل داد هواوی نخواهد بخشید .

تحریم هواوی , تحریم‌های قابل انعطاف و سخت
تحریم هواوی تاثیری دو جنبه‌ای دارد . جنبه اول شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای تلفن همراه را مستقیما زیر تاثیر قرار خواهد که البته در غایت دود آن به چشم مشتریان نیز می‌رود .

جنبه دوم تحریم هواوی همین موضوع عدم دسترسی هواوی به سرویس ها گوگل است که مستقیما روی بازار تلفن‌های یار و همدم و مشتریان تاثیر میگذارد . ما درپی می خواهیم این دو جنبه قضیه را باز کنیم ; البته پیش از آن بگذارید یه خرده از تاریخچه‌ هواوی بگوییم .

تاریخچه هواوی
کمپانی هواوی به وسیله رن ژنگفی ( Ren Zhengfei ) در سال ۱۹۸۷ تاسیس شد . رن ژنگفی فارغ‌التحصیل دانش کده چونگ‌کنیک ( Chongqing موبایل ) چین است . وی بعداز فارغ‌التحصیلی به موسسه تحقیقاتی ارتش جمهوری خلق و خوی چین ضمیمه و به‌عنوان یک محقق فناوری در‌این این شرکت شاغل شد .رن ژنگفی کمپانی هواوی را در سال ۱۹۸۷ با ۲ هزار دلار سرمایه اولیه تاسیس کرد . شرکت هواوی در اولِ کار خویش امکانات سوئیچینگ را برای سیستم‌های مخابراتی می‌ساخت . این شرکت مشاوره‌های تخصصی در حوزه ارتباطات برای شرکت‌های متفاوت در درون و خارج از نیز ارائه می‌داد .They posted on the same topic

Trackback URL : https://corcoransilva7.werite.net/trackback/492823